Testy studijních předpokladů Masarykovy univerzity (TSP MU)

Každý uchazeč o bakalářské a nenavazující magisterské studium na všech fakultách Masarykovy univerzity (kromě Fakulty sociálních studií a Lékařské fakulty) musí v rámci přijímacích zkoušek absolvovat testy studijních předpokladů, zkráceně TSP MU.

Pro řadu uchazečů je test studijních předpokladů noční můrou. Zvláště proto, že se v něm setkají s řadou úloh, které nepřipomínají středoškolské testy a písemky – jejich řešení vyžaduje nové znalosti a dovednosti (např. z logiky). Navíc zde figuruje časové omezení, které prakticky znemožňuje vyřešit celý test. Není však třeba mít obavy: abychom vám usnadnili orientaci v přípravě na tyto testy, připravili jsme pro vás celou řadu přehledně strukturovaných informací, které mnohdy nejsou dostupné v ucelené podobě ani na webu Masarykovy univerzity. Dozvíte se klíčové informace o možnostech přípravy, získáte přístup do bezplatného emailového semináře TSP MU a řadu dalších podstatných věcí.

S naší pomocí a s vaším úsilím (bez něhož to opravdu, ale opravdu nejde!) zvládnete TSP napsat tak, abyste se dostali na váš vysněný obor. Lektoři Kurzů-Fido.cz vám skutečně pomohou.

Co dál…?

  • Nejprve si ze stránek Masarykovy univerzity stáhněte dříve použité varianty TSP MU (po odkliknutí odkazu se vám otevře nové okno s příslušnou stránkou na webu MU).
  • Prohlédněte si některou z variant testů a podívejte se přitom na podrobnější popis testu. V tuto chvíli se nebojte, že některým úlohám – třeba z analytického myšlení – nerozumíte nebo vám není jasné, na co se autoři ptají.
  • Ujasněte si, co je percentil a zjistěte si, jakých percentilů bylo nutné dosáhnout v předchozích letech, abyste se dostali na konkrétní obor.
  • Přečtěte si, jaké máte možnosti přípravy a zamyslete se nad tím, jak byste chtěli přípravu koncipovat vy.
  • Zvažte přípravu v rámci našich prezenčních kurzů TSP MU, které patří k těm nejlevnějším na českém trhu, mají dlouholetou tradici (od roku 2006) a vykazují vysokou úspěšnost v přijímání na MU (v některých skupinách uchazečů přesahovala 95 procent).
  • Zaregistrujte se do bezplatného emailového semináře Řešení TSP
  • Jste-li i přesto zoufalí, neváhejte a napište nám. Najdeme společné řešení.


Nabídka kurzů

Ve školním roce 2022/2023 nabízíme náš dlouhodobě úspěšný kurz TSP MU.

Podívejte se na přehled nabízených kurzů.

V případě zájmu alespoň 7 uchazečů připravíme kurzy TSP MU, OSP Scio nebo matematiky pro VŠE v libovolném městě ČR, kontaktujte nás na info@kurzy-fido.cz.

Aktuální přípravné kurzy

TSP MU kombinovaný
Komplexní kurz TSP MU skládající se z online videovýuky a prezenční výukové části.Více →