Na pracovní stáž jako dobrovolník

Článek vznikl ve spolupráci se studentskou neziskovou organizací AIESEC, která se věnuje organizaci zahraničních stáží a osobnímu rozvoji studentů.

V několika posledních letech studenti a mladí lidé stále častěji volí dobrovolnictví jako cestu k novým zkušenostem, dovednostem a kontaktům a nejednou ji upřednostňují před klasickou placenou pracovní stáží.

V rámci grantového programu Evropské unie – Mládež v akci mají mladí lidé možnost vycestovat na pracovní stáž do zahraničí a strávit 5 týdnů v mezinárodním kolektivu asi šesti dobrovolníků. Studenti pomáhají při každodenních činnostech i při plnění speciálních úkolů. Náplň práce se liší jak stáž od stáže, tak i podle kvalifikace dobrovolníka. Může se jednat o manuální práce zaměřené na kulturní výměnu, ale v nabídce jsou i stáže odbornějšího charakteru zaměřené na rozvíjení organizačních či vůdčích schopností. Zájemci si ve většině případů mohou vybrat náplň pracovního projektu, ale i jeho lokalitu. Hostující organizace jim poté pomůže se samotným umístěním a zorientováním se v novém prostředí.
Kromě vysílání tuzemských studentů do zahraničí vytvářejí české organizace i pracovní místa pro zahraniční dobrovolníky, kteří chtějí pracovat v České republice.

Účastníci projektu si zlepší své komunikační dovednosti v cizích jazycích, naučí se pracovat v různorodém týmu a hlavně získají možnost poznat nejen turistický lesk dané země, ale i každodenní život, zvyky a povinnosti. Bývalí účastníci projektu se shodují v tom, že dobrovolnictví jim otevřelo dveře k dalším příležitostem, umožnilo jim zůstat v kontaktu se svými vysílajícími organizacemi a spolupracovníky i při stálém zaměstnání a pomohlo s propagací dobrovolnictví mezi mladými lidmi a vytvářením nových příležitostí.

V současnosti se do programu zapojilo několik českých neziskových organizací ve spolupráci s jejich partnerskými zahraničními pobočkami i samostatnými organizacemi. Tyto stáže nepřináší prospěch jen dobrovolníkům, ale i organizacím samotným. Na pět týdnů získají vysoce motivované pracovníky plné energie a nových nápadů a jejich netradiční a nové pohledy na věc mohou přinést další zlepšení a posunout danou organizaci o další krok vpřed.

Projekt vznikl ve spolupráci se studentskou neziskovou organizací AIESEC, která se věnuje organizaci zahraničních stáží a osobnímu rozvoji studentů.


Nabídka kurzů

Nabízíme kurzy OSP Scio, TSP MU a TSP MU pro pokročilé.

Podívejte se na přehled nabízených kurzů.

Kurzy probíhají v Praze, Brně, Olomouci a Košicích.


Aktuální přípravné kurzy

TSP MU
Komplexní prezenční kurz TSP MU obsahující vše, co potřebujete k úspěšné přípravě na testy studijních předpokladů Masarykovy univerzity.Více →
TSP MU pro pokročilé
Pokračovací a rozšiřující prezenční kurz pro všechny, kteří chtějí získat v TSP MU špičkový percentil.Více →

Naše kurzy jsou koncipovány jako komplexní příprava, nikoliv jen jako možnost navštěvovat prezenční výuku. Není k nim tedy zapotřebí dokupovat žádné další pomůcky. Kurzy obsahují vše potřebné pro Vaši úspěšnou přípravu – dostatek materiálů i pro pozdější domácí procvičování.